o_bilozerska: (На Покрову-2006)
[personal profile] o_bilozerska

Була сьогодні на першому дні Blogcamp CEE 2008. Розумію, що це з’явиться всюди, але розповім трохи і собі.

Незважаючи на те, що більша частина учасників має підтягнутися у суботу, вже сьогодні їх було сотні дві. Було багато гостей з інших країн, перераховувати не берусь – багато. Народ симпатичний, молодий, всі в джинсах, всі дуже підковані (мені б про Інет стільки знати :) Під час презентацій веселилися від душі - і нікого це не ображало, і нічому не шкодило.

Послухали кілька доповідей – вступну про Інтернет-ринки в країнах Європи, і окремо по Україні, Росії, Білорусі і країнах Балтії.

Під катом буде багато цифр і графіків – взагалі люблю статистику, а тут вона таки цікава.
Отже,

Найцікавішою, на мій погляд, була саме вступна доповідь Дмитра Лесюка – презентація компанії Gemius, яка займається маркетинговим аналізом Інтернет-ринків. У ній порівнювались Інтернет-показники країн Європи. Цифри приблизно такі:

В Україні у грудні ц.р. буде 16% населення-користувачів Інтернету. Причому глобальна економічна криза негативно на цей процес не вплине, бо коли криза, виявляється, люди масово починають купувати всіляку електроніку, в т.ч. компи.
В Росії – 26% Інтернет-користувачів, В Хорватії 33 Угорщині 39, Польші – 43, Болгарії – 45, Словаччині – 46, Чехії – 50, Литві – 51, Румунії – 63%, а найбільше чомусь у Словенії – 68%.

Загалом же у країнах південної Європи – 19% населення користуються Інтернетом, у Західній – 35, у північному регіоні – 59%, у СЕЕ (країни СНД і колишній соцтабір) – 26%.

Ситуація по Broadband: Болгарія – 13%, Україна – 47% (в основному, за рахунок Києва), Росія – 49%.



Щодо блогів – у більшості країн найбільш популярні «майданчики» є національними. У РФ три найпопулярніші блог-сервіси – livejournal.com, liveinternet.ru і blog.mail.ru – два вітчизняні, один, купивши, зробили вітчизняним. І лише в Україні найпопулярнішим є закордонний ЖЖ.

Аудиторію блогів підрахувати важко, адже одна людина може використовувати різні браузери, вести кілька блогів, а один блог можуть вести кілька людей.

Висновок: онлайн у регіоні зростає швидко. Цьому буде присвячена конференція, яка відбудеться 25 жовтня у Варшаві.

Під час доповіді росіян Марини Акуліч і Дмитра Главацького про Рунет виник маленький інцидент. Після купи «професійних» питань один хлопець із залу по-українськи спитав про свободу слова у Рунеті. Доповідачка не все зрозуміла, організатор миттєво запропонував виступити перекладачем, а хлопець, що поставив питання, здалося, не без погорди сказав: «Я можу і по-англійськи». І дійсно, перейшов на англійську, хоча іноді робив паузи, підшукуючи слова. Росіянка вислухала і почала відповідати біглою англійською. Значна частина залу не зрозуміла, почалось легке хвилювання, і вона перейшла на російську. По суті питання - росіяни спростували, що їхнім провідним ЗМІ заборонено вживати слово «криза», а глобально - віджартувались і з’їхали.

Як я оцінюю цю ситуацію? З одного боку, гріє душу, що ми дожили до таких часів, коли українці з росіянами по-англійськи спілкуються :) Але все одно – спілкуватися з росіянами по-англійськи або через перекладача варто, коли зустріч офіційна або дискусія політична. А тут, під час суто професійної конференції, з громадянами Росії, які не зобов’язані і не можуть знати української мови і не намагаються нікому хамити, а у залі сидить купа людей з різних країн, де всі розуміють російську, – у такій ситуації треба переходити на російську і не робити хвилі. Врешті-решт, це одна з міжнародних мов :)

Про Інет-ринок України розповідала Олександра Телятникова з Meta.ua.
Відсоток інет-пенетрації по всій Україні вона визначила у 15%. У містах – більше 20 %. Без пенсіонерів і дітей (аудиторія, на яку реклама не розрахована) – більше 30%.
Найкрупніший в Україні рекламодавець в Інтернеті (товарна група) – продавці автомобілів. А от політичні сили рекламуються мало – навіть перед виборами.

Щоб багато не писати, розміщую фотки графіків і таблиць (організатори обіцяли розмістити їх в Інеті, отже, авторське право я не порушую :)










Про Інтернет-ринок в Білорусі розповів Олександр Чекан.

Аудиторія Байнета (.by): 28% населення Білорусі у віці 15-74 – 2,33 млн. (підрахунок Gemius). Жінок – 54%.
Населення – 8,29 млн. чол. Користувачів Інтернету - 2,33 млн. Звідси відсоток пенетрації (проникнення) Інтернету – 28,17 %.

Технології: ADSL: 200 000 + підключень
Wifi
GPRS/EDGE
IPTV

Ринок реклами:
Всього: 120 млн. дол. Друковані ЗМІ – 18 млн. ТБ – 75 млн. Радіо – 6 млн. Зовнішня – 13,8 млн. Інтернет – 6 млн. (~ 5%, 2х).
Низький відсоток реклами на радіо доповідач пояснив тим, що, згідно із законом, 75% пісень, що крутяться на радіо, мають належати білоруським виконавцям, а якісної білоруської музики поки що дуже мало, і люди перестають слухати радіо.

Тенденції Інтернет-реклами: прихід великих закордонних гравців; поява агентств Інтернет-реклами (iRed, ITV.BY, Akavita Interactive); ринок пошукової оптимізації став помітним; білоруські рекламодавці стали розміщуватись в Рунеті; обсяг контекстної реклами малий через слабкість малого і середнього бізнесу і його високої концентрації на торгових площадках; білоруські сайти заробляють на РСЯ і посиланнях.

Популярні сайти:
TUT.BY – 240 000 уников в сутки, Onliner.by, Shop.by/Open.by, Av.by
Mail.ru, Odnoklassniki.ru, Яндекс, Google…

Соціальні мережі: «Я тут!» (http://i.tut.by), Одноклассники, Вконтакте, Livejournal.com

Стартапи: irr.by, Lastochka.by, iMinsk.by. Радіо: Радіо ТУТ, Netradio.

Інвестиції: Внутрішні: Інтернет-проекти (M&A); зовнішні: офлайновий бізнес.

Проблеми Байнета-2008:

1. дорогий доступ;
2. непродумане ліцензування (ЗМІ, Інтернет-магазини, сайти знайомств (нещодавно у рамках боротьби з продажем людей їх прирівняли шлюбних агентств і почали вимагати паспортні дані учасників, внаслідок чого всі сайти закрилися), сірі телефони.
3. Відсутність у держсектора та експортерів потреби у вітчизняній рекламі;
4. відсутність правової бази електронного документообігу
5. Конкуренція зі світовими ресурсами.

ЗМІ. Інтернет поки що не ЗМІ. Сітьові видання: web та PDF.


А оце такі "змійки" видавали. Разом з футболками і блокнотами. Півзала сиділи і гралися :)

Завтра, якщо матиму сили після маршу ультраправих, - знов піду. Цікаво :)

Date: 2008-10-17 09:55 pm (UTC)
From: [identity profile] dobergroup.livejournal.com
Спасибо, к сожалению сегодняшний день пропустил.
По поводу цифр - вызывает крайнее удивление показатели проникновения в Болгарии, Словении и Литве. Я готов спорить, в странах прибалтики процент пользователей нетом должен быть гораздо выше. Хотя бы за счет мобильных пользователей.
Да и низкий показатель бродбенда в Польше вызывает крайние подозрения в корректности методики оценки

Date: 2008-10-18 05:00 pm (UTC)
From: [identity profile] tristealice.livejournal.com
По поводу проникновения интернета: показатели взяты из официальных данных по числености населения + данных исследований gemiusAudience в странах. Расхождения, по стандарту, могут возникать за счет оценки различных целевых групп (например, в Литве считают интернет пользователей от 7 лет, а в Словении - от 15). Плюс учитывайте долю городского и сельского населения - отсюда и процент. Но если у Вас есть другие данные - поделитесь, это интересно!
По поводу бродбенда в Польше - методика была такая: данные Евростата по числу бродбенд-подключений на 100 жителей страны в отошении к проникновению интернета в стране. Наши эксперты с этими показателями согласны (а опыт работы в Польше у нас значительный :))
Тем не менее, все таже проблема с измерением бродбенда: как технологию подключения его считать или как скорость доступа? А если скорость, от 128 Кб или от 2 Мб?

Date: 2008-10-19 01:31 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Дякую за професійну відповідь. А то я теж була не все зрозуміла :)

Date: 2008-10-19 01:27 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Для тих і пишу, хто пропустив :) Або не знав :)
На жаль, я настільки не спец у цій сфері, що нічого тут не відповім. За що купив, як кажуть, за те й продаю.

Date: 2008-10-17 10:11 pm (UTC)
From: [identity profile] tsvibak.livejournal.com
А тут, під час суто професійної конференції, з громадянами Росії, які не зобов’язані і не можуть знати української мови і не намагаються нікому хамити, а у залі сидить купа людей з різних країн, де всі розуміють російську, – у такій ситуації треба переходити на російську і не робити хвилі.

+1000

Date: 2008-10-19 01:29 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Дякую за підтримку :)

Date: 2008-10-17 10:56 pm (UTC)
From: [identity profile] pioneer-hg.livejournal.com
"З одного боку, гріє душу, що ми дожили до таких часів, коли українці з росіянами по-англійськи спілкуються" - еее, я не згоден. Це занадто - вчити ще одну мову, до того ж, набагато менше споріднену і для володіння якою потрібно затратити на порядок більше зусиль і, головне - часу, для того, щоб досягти тої ж комунікативної здатності.

Date: 2008-10-19 01:33 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Так нове покоління (маю на увазі освічену міську молодь) і так майже все її знає, не помітив?
Скоро англійська як мова міжнародного спілкування витіснить російську. Ніхто її спеціально для цього не вивчатиме, це відбудеться саме собою.

Date: 2008-10-19 10:52 am (UTC)
From: [identity profile] pioneer-hg.livejournal.com
Давай спробуємо оцінити у відсотках (хоча б дуже приблизно, "на око"), скільки молоді від 14 до 28 років () зараз може вести вільний діалог англійською мовою на поширені теми. А також спробуємо оцінити, коли саме і через скільки років відбудеться оте саме "скоро". Мені по роду служби інколи потрібно приймати на роботу майбутніх колег (зауваж, IT - не найнеосвіченіша сфера) - далеко не завжди рівень англійської достатній навіть, щоб у форумах спілкуватись - не кажучи вже про усну мову. Мені взагалі здається, що через кілька поколінь відбудеться "розслоєння" на зовсім нерозумних і зовсім розумних :) А самим гармонійним варіантом (хоча й не самим імовірним) мені видається така ситуація, коли а) люди знають по кілька мов, і б) українську розуміють без перекладу. Принаймні, це може бути метою Української держави на внутрішніх і зовнішніх політичних теренах, на кілька поколінь вперед. Росія все зробила, щоб її мову розуміли в багатьох країнах - щоправда, якою ціною, але я сподіваюсь, що це не самий вірний шлях. Мама мені казала, що їй розповідала ще бабуся про те, що (якщо я правильно пам'ятаю) вірш Павла Тичини "Я утверждаюсь", який був написаний після перемоги у Великій Вітчизняній війні, крутили по всесоюзному радіо без перекладу(!), і всі розуміли, і плакали.

Date: 2008-10-21 12:54 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Про розслоєння - правда, так і буде.
Але вільне володіння англійською, мені здається, прийде вже у наступному поколінні.

Date: 2008-10-21 08:45 am (UTC)
From: [identity profile] pioneer-hg.livejournal.com
Я думаю, що і вільне володіння російською не повинно зникати. Просто потрібно дуже чітко розставити пріоритети - яка мова державна, яка - ні.

Date: 2008-10-26 09:13 pm (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Якщо все буде нормально, з часом саме так і вийде.

Date: 2008-10-18 06:06 am (UTC)
From: [identity profile] http://users.livejournal.com/est_/
Цікаво, є цифри.

Date: 2008-10-19 01:28 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Так, я теж дуже люблю статистику. Особливо, якщо є підстави вважати, що статистичні дані більш-менш відповідають дійсності :)

Date: 2008-10-18 06:16 am (UTC)
From: [identity profile] ex-sashko14891.livejournal.com
Гарний був захід, але доповіді були нудні, бо і без графіків і взятих зі стелі відсотків зрозуміло, що інтернет розширюється і зростає

Date: 2008-10-19 01:35 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
О, то ти теж там був?
Це всі знають, що зростає, а от мені цікаво було саме на графіках це побачити, на діаграмах там всяких :))

Date: 2008-10-18 11:40 am (UTC)
From: [identity profile] lutavit.livejournal.com
Невялічкая карэктоўка - 75% песень на радыё не па-беларуску, а белаврускіх выканаўцаў.
Беларускамоўных выканаўцаў на радыё як не пускалі, так і не пускаюць. А 75% забіваюцца збольшага расейскамоўнай калькаванай папсой, толькі што зь беларускай прапіскай - такое, зразумела, ніводзін чалавек слухаць ня будзе. Дарэчы, "беларускімі" лічацца і выканаўцы зь мясцовымі каранямі, пры гэтым ня толькі БІ-2 ці Арбеніна, якія хоць крыху атаясамляюць сябе зь Беларусьсю, але, напрыклад, Барыс Майсееў, які ні сном ні духам пра беларускае паходжаньне. :-) Так вось.

Date: 2008-10-19 01:38 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Дякую за уточнення, вже поправила.
У нас - про якість музики не буду казати, але по-справжньому, всенародно популярна, мені так здається, лише одна україномовна співачка - Руслана. Так і у неї половина пісень англійською.
Вона теж співає попсу, але її шоу зроблені на найвищому професійному рівні, і за рівнем популярності в Україні вона може сперечатися з російськими і російськомовними зірками.

Date: 2008-10-19 10:13 am (UTC)
From: [identity profile] lutavit.livejournal.com
Я сам слухаю рознага кшталту "экстрэмальную" музыку, але не магу не прызнаць, што Руслана дэмантсруе сапраўдную якасьць і талент, што ў папсе рэч вельмі рэдкая. :-)

Date: 2008-10-27 12:37 am (UTC)
From: [identity profile] molokovoz.livejournal.com
я тебе здається навіть впізнав у залі (я вів цей день конференції)

Date: 2008-10-27 09:15 am (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Може бути :)

Date: 2008-11-12 10:55 pm (UTC)
From: [identity profile] comrade-molotov.livejournal.com
і я був на блогкемпі тому :)

Date: 2008-11-12 10:57 pm (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
У мене склалося враження, що там були всі блогери Східної Європи :)

Date: 2008-11-12 10:59 pm (UTC)
From: [identity profile] comrade-molotov.livejournal.com
ну незнаю, я особисто поїхав щоб отримати футболку зелену і змійку

Date: 2008-11-12 11:01 pm (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Це, мабуть, не перший день був, якщо ти знав, що їх будуть давати? :)

Date: 2008-11-12 11:04 pm (UTC)
From: [identity profile] comrade-molotov.livejournal.com
ну незнаю який то день був. субота помєтаю...
о то якраз тоді коли я бачив біля памітника сагайдачному мінти приїхали на овтобусах і ходили шось як дебіли

Date: 2008-11-12 11:14 pm (UTC)
From: [identity profile] bilozerska.livejournal.com
Так, це була субота, другий день Блогкемпу.
18-е жовтня, коли було побоїще на Володимирській.

Profile

o_bilozerska: (Default)
Olena Bilozerska

April 2017

S M T W T F S
       1
234 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 28th, 2025 05:28 am
Powered by Dreamwidth Studios