І знову про нахабну брехню
Jan. 8th, 2011 03:08 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Ненавиджу брехню, і навіть не просто брехню, а ті її прояви, які є нахабною неповагою до людей - "піпл схаває".
Для урізноманітнення тематики блогу - приклад цього разу не з політики, а зі сфери реклами.
На лайтбоксі у метро - реклама прального порошку, яку ви всі тисячу разів бачили. Зліва - "нова сорочка", справа - "чиста, немов нова: забруднена і випрана цим порошком 10 разів". У нижньому лівому кутку - ще й пояснення дрібненьким шрифтом, який науковий центр і за якої температури проводив ці дослідження.
Зрозуміло, що на око неможливо визначити, скільки разів забруднювали і прали другу сорочку. Цілком могли б випрати її лише 5 разів, а написати, що 10. Це була б брехня, але без неповаги.
Також можна було замість нової і кілька разів випраної сорочки сфотографувати поруч дві нові. Це теж була б брехня, на якій важко упіймати - отже, брехня без цинізму.
Але на цій рекламі, у лівій і правій половині - ОДНА Й ТА САМА СОРОЧКА, більше того - ОДИН І ТОЙ САМИЙ КАДР, продубльований двічі. У цьому може переконатися кожен, хто уважно порівняє два зображення.
Я б за таку рекламу ліцензію забирала. Щоб неповадно було.
no subject
Date: 2011-01-08 02:29 pm (UTC)Принципово.
І не переймаюсь.
no subject
Date: 2011-01-08 03:04 pm (UTC)реклама і суспільство
Date: 2011-01-08 03:37 pm (UTC)Ви зачепили вершину айсберга.
Ніяка реклама не мистецтво, це спроба помогти щось продати і має сенс в суспільстві споживання (хоча іноді талановита, іноді єзуїтська, іноді хамська). Має сенс, поки не шкодить людям, довкіллю чи суспільству.
Оскільки мова про неправду, то порушуються правила гри, а за це карають (колега згадував про законодавство). В Україні система реклами тільки формується, і варто зразу ж вимагати її цивілізованості.
У випадку прального порошку йдеться насамперед про гроші покупців, і вони мали б наказати і брехунів-рекламістів, і контору, що пробує продати, і виробника порошку, що не відслідковує добросовісності реклами.
Серйозніше з продуктами харчування (відомо, що до 50% товарів - різного роду фальсифікат),
і всякими національними проектами, що коштують дуже дорого в різному відношенні.
Актуальна тема, гідна окремої розмови.
При такій рекламі
Date: 2011-01-08 04:59 pm (UTC)мабуть все-таки рошен і корону полюбляєте :)
Re: При такій рекламі
Date: 2011-01-08 09:03 pm (UTC)